Outsoursing-whistleblowing

Parlament Europejski w dniu 16 kwietnia 2019 r. przyjął Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 roku w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z 2019 roku, L 305) nazywaną Dyrektywą o ochronie sygnalistów (po ang. whistleblowing).

Dyrektywa o ochronie sygnalistów została przyjęta przez Unię Europejską i ma na celu zapewnienie skutecznej ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii w różnych obszarach, takich jak korupcja, pranie brudnych pieniędzy, ochrona środowiska, zdrowie publiczne czy bezpieczeństwo produktów.

W Polsce, Dyrektywa ta powinna zostać wdrożona do krajowego porządku prawnego do 17 grudnia 2021 roku.

Obecnie, po tym terminie, 10 stycznia br. na stronach RCL ukazała się szósta wersja projektu ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa. Najnowsza wersja projektu proponuje pewne zmiany, nie jest jednak ostatecznie przesądzone czy wejdą one w życie.

Więcej na: https://www.ey.com/pl_pl/serwis-audytorow-sledczych/2023/01/sygnalisci-po-raz-szosty-rzadowe-centrum-legislacji-publikuje-kolejny-projekt-ustaw

Zainteresował Cię ten temat? Zachęcamy do kontaktu. +48 607 699 331 Napisz do nas
Zainteresowała Cię ta usługa?

    Pola oznaczone * są obowiązkowe.